tel: 48 790 813 281 email: dragongrupa@wp.pl

Egzamin sprawnościowy / Dragon

Egzamin sprawnościowy TESTY DO POLICJI

Test Sprawności Fizycznej

TSF polega na przejściu toru przeszkód, ustawionego na sali sportowej w czasie maksymalnym 1 minuta 41 sekund. Tor przeszkód składa się z różnych ćwiczeń, takich jak: bieg wahadłowy, przewroty w przód i w tył, rzuty piłką lekarską, przeniesienie manekina ważącego 28 kg, brzuszki z piłką lekarską, pokonanie skrzyń gimnastycznych. Wszystkie ćwiczenia muszą być wykonane poprawnie, inaczej nie zostaną zaliczone. Warunki dla kobiet i mężczyzn są takie same.

Test Wiedzy Ogólnej

Test Wiedzy Ogólnej - odbywa się tego samego dnia co Test Sprawności Fizycznej. TWO rozwiązywany jest na komputerze, w formie 40 pytań zamkniętych z czterema odpowiedziami, z których tylko jedna jest prawidłowa. Pytania z zakresu m.in. władzy ustawodawczej, wykonawczej, sądowniczej, administracji publicznej i bezpieczeństwa publicznego. Mówiąc prościej - większość pytań konstruowana jest na bazie Konstytucji Rzeczypospolitej oraz Ustawy o Policji, jednak jeśli naprawdę zależy Ci na zostaniu policjantem, nieuniknione będzie sięgnięcie również do innych źródeł, takich jak m.in. Ustawa o środkach przymusu bezpośredniego, Ustawa o Radzie Ministrów, Ustawa o wojewodzie i administracji rządowej w województwie, Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych, Ustawa o powszechnym obowiązku obrony Rzeczpospolitej Polskiej, Ustawa o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej, Ustawa o strażach gminnych, Ustawa Prawo o ruchu drogowym, Ustawa Prawo o zgromadzeniach.
Warto przygotować się do TWO, by lepiej wyglądać w oczach komisji podczas rozmowy kwalifikacyjnej - kandydat który uzyskał 30 punktów prezentuje się znacznie lepiej, niż taki, który uzyskał 10.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej